Pomáháme. Rádi.

Díky všem těmto obětavým lidem
panenka žije a pomáhá. Děkujeme!

Panenky dětem

Látková panenka, čistě bílá, naplněna umělou střiž.
Prezidentka sdružení Eva Pastušková rozdává osobně na dětských odděleních nemocnic dětem bílé látkové panenky, které si mohou podle sebe samy vymalovat. Panenka není pouze kamarádem, hračkou, ale i pomocníkem při komunikaci lékaře s dítětem. Panenky šijí vězni heřmanické věznice.

Panenka dětem je projekt českých a slovenských Kiwanis klubů určený pro pomoc nemocným dětem. Látková panenka již 15 let pomáhá dětským pacientům v nemocnicích překonat pocit osamění a strachu z neznámého. Lékaři využívají látkovou panenku k vysvětlení, jaké lékařské zákroky malý pacient podstoupí a na látkové panence dítěti názorně ukáží, co se s ním bude při lékařském zákroku, vyšetření dít. Ukáží to na látkové panence, která vše s dítětem v nemocnici prožívá. Dítě pak lépe snáší průběh léčby, když ví, co ho čeká a jak bude vše probíhat. Látková panenka pak je s dítětem po celý čas jeho pobytu v nemocnici a zůstává mu i po návratu domů.

Kiwanis panenka se dětem stává přítelem, který je provází po celou dobu léčby, rehabilituje s nimi, doprovází je k operačnímu sálu a také je s nimi ve chvílích obav, čekání a osamění. Každé dítě si může svou panenku vymalovat podle své fantazie. Látková panenka není pouze hračka. Je to kamarádka a pomocnice – dětí, rodičů, lékařů i zdravotníků.

 

Ambasador panenky

Marek Ztracený převzal záštitu nad projektem látkové panenky a stal se ambasadorem projektu po převzetí jmenovacího dekretu na 14. konventu distriktu